Giriş/Kayıt

Gebelik aşamasındaki 7 gerçek

Monday, Dec 11, 2017 | Post by Bebek Nette | 0 comment(s)

Anne adayı iseniz gebelikle ilgili yaşayabileceklerinizi ve tüm aşamaları bilmeniz gerekir.

İlk olarak sinsi kusma atakları tuvalete yakın olma isteği hissi.  Küçücük bir şey bunu nasıl yapabilir.  İlk etapta bazıları bunu gizleme hissine kapılmakta bununla birliklte gelen ruhsal psikolojik problemler yaşamaktadırlar.  Şaşkınlık yaşamanın bir boyutu böyle gelişiyor.

İkinci üç aylık dönemde, etrafınızda şaşırtıcı tepkiler alacaksınızki bu doğaldır çünki gizleyebileceğinizden, sorulardan kaçabileceğiniz kadar ufak değildir ziyaretçi.

İlk zamanlarda anne olmanın güzel hissi zamanla kendini ciddi bir gebeliğin gerektirdiği sorumluluklarla yüzyüze bırakacaktır. Daha birkaç hafta eğlenceli bir esinti olan olay ciddileşmeye başlayacak artık o noktadan sonra düşündüğünüz herşey yaptıklarınız sadece kendiniz için değil çift kişilik olacaktır.

1. Hareket etmek on kat daha da güçleşecek.

Artık yataktan kalkmak bile stratejik düşünme tarzı gerektirecek. Artık kaplumbağa gibi hareket etmenin zamanı geldi. En ufak bir eğilme hareketindeki zorlanmalar sizi huzursuz yapmaya başlayacaktır.

 2. Karnınızda hissettiğiniz basınç hissi ve bıçaklanıyormuş gibi ağrılar

Bir an önce doğurmak isteyeceksiniz. Sanki kimsenin farketmediği sadece sizin başınıza gelen bir savaş yaşadığınız hissine kapılacaksınız.

3 Yavaşlığa ayak uydurma vakti

Her zaman basitçe düşünmeden yaptığınız yolda karşıdan karşıya geçme hareketi bile su aygırı hızında olacak. İnsanların size yardım etmek isteği bazen sizin için acizlik hissi uyandıracak. Dünyayı sizin için yavaşlatmak mümkün değil, yeni durumunuza adepte olmak zorunda kalacaksınız.

4. Giydiğiniz şeyler üstünüze uymamaya başlayacak.

Daha önceden sizi seksi gösterdiğini düşündüğünüz basit bir tişört, bir kot aartık uzun zaman aklınızdan çıkarmanız gereken kıyafetler arasında olacak. Artık alışveriş zamanı

5. Herşey bebek için.

Tüm gün içi koşuşturmalarınızın artık sizin için değil bebek için olduğunu düşünmeye başlayacaksınız. Etrafınızdaki ilgi azsa değersizlik hissine kapılabilirsiniz, üzülmeyin geçici bir durum.

6. Her şey kötüleşiyor!

Endişe, uykusuzluk, obsesif temizlik, en az on defa hiç kullanılmadan düzenlenmiş bebek çantaları hala doğum için gereken birşeyi unuttuğunuz hissine kapılma. Fazla kafanıza takmayın. Muhtemelen herşey yolunda gidecektir.

 7. Her gün farklı bir korku.

Ne kadar dikkat etsenizde kendinizle ilgili verdiğiniz kararların bebeğinize zarar vereciği hissi uyanabilir. Artık onu hayatın merkezine koymuşsunuzdur. Dünyadaki en önemli şey.

Biraz çaba, biraz sabır. Etrafınızda size yardımı olan insanların etrafınızda pervane olduğunu da görmemezlikten gelmeyin.

Bebek sahibi olmak bir ayrıcalık bunu aklınızdan çıkarmayın

Related Articles

Yorumunuzu bırakın