Giriş/Kayıt

Hamileyken yaşadığım 7 düşünce

Thursday, Jan 1, 1970 | Post by Bebek Nette | 0 comment(s)

Öncelikle gebe olanlara rahat bir gebelik dliyorum. İkinci kez hamile olmak ilk hamileliğe göre farklı bir durum. İkinci hamilelikte çevreden gelen takdirler kutlamalar bir nebze düşüyor tabi. Aşırı mide bulantıları, kronik yorgunluk, korku, kokularla mücadele bir çok katlanılamsı gerken durumlar var.

1. Heyecan seviyeleri

İlk gebelik: herkes çevrende pervane ve yardımcı olmak için bir sürü fikir vereceklerdir. İkici hamilelikte yinemi hamilemisin gibi laflar duyacaksınız. Yinede yola devam etmeli aynı duygularla ilk bebeğinizmiş gibi mücadele etmelisiniz.

2. kilometre taşları

Ben kadın doğum uzmanı ile bir randevum vardı. Sonogram ile bebeğimi gördüğümde her zaman heyecanlanmışımdır. Bebeğin hafta hafta gelişimini takip etmek inanılmaz bir keyif. Her kontrol randevusu yeni bir buluşma gibi.

3. Gebelik bilgisi

Artık internet en büyük yardımcılarımızdan. Her gün çıkan yeni bilgisayar ve telefon uygulamaları bebeğin gelişimi ve neler yapabileceğiniz ile ilgili bilgiler vermekte. Bebek ve anne ile ilgili  forum ve sosyal mecralarda çok vaktim geçiyor. Oradan oraya giderek sayflar arasında gezerken bir bakmışım bebek oyuncakları, bebek giyim sayfaları, hamile giyim ürünleri ile başbaşayım. Grup forumlarında diğer anne adayları ile bilgi paylaşımı yapmak çok hoşBu sefer ben bir tane uygulaması var ve ben sürekli Bebek için 4. Alışveriş

Kaçıncı hamileliğiniz olursa olsun yeni bir bebek yeni alışveriş demek oluyor. O kadar çok alıması gereken şey varkı herbiri detay detay incelenmeli renk desen moda her konuda göze hitap eden sağlıklı ürünler almalıyım, bebek kıyafeti seçimi en çok vaktimi alan alışveriş. Hamileliğime uygun hamile kıyafetleride almalıyım tabi. Bitmiyor.

5. dinlenme Başlarken

Tüm hamilelik koşuşturması içinde kendime zaman ayırmalıyım. Dinlenmek ve psikolojimin iyi bir düzeyde tutlması için bu gerekli. Hobilerimle bir nebze ilgilenmeliyim, izlediğim dizilerde takip etmeliyim. Bebek doğunca sanki kendime vakit ayıramayacakmışım gibi geliyor.

6. Stres

İsteyerek veya istemeyerek stresimi etrafa yayıyorum. Krizler halinde değil ama herkesi etkiliyor. Biliyorum bu yüzden ilgimi dağıtacak şeylerle meşgul oluyorum o anlarda, bazen duş almak çok iyi geliyor.

7. Bebeğim ve göbek bağı

Bebeğimin koşacağı konuşacağı günler yakınmı uzakmı . Her ne kadar hamilelikte bebekle ilgili duygusal bağım yüksek olsada bir an önce kucağıma almak ve yüzyüze konuşmak istiyorum. Doğana kadar her safası büyülü bir deneyim. Harika bir durum, zorlukları yokmu var tabiki.  Ama iyi tarafları daha fazla.

Tekrarı yok. Her bebek her hamilelik yeni bir deneyim yeni bir macera, tüm hamilelere mutlu günler sağlıklı doğumlar diliyorum

Related Articles

Yorumunuzu bırakın